Preloader
 
Home / Produkt / Lucerna Alfavit

Lucerna Alfavit

Wysokobiałkowy pellet Alfavit to pasza wytwarzana z lucerny wegetującej do fazy pączkowania. Stanowi on doskonałą bazę do dostarczania wysokiej jakości składników odżywczych, szczególnie dla zwierząt w okresie laktacji. Łączy w sobie znaczną zawartość wysokiej jakości białka z frakcją dobrej jakości włókien, bogatą w pektynę, hemicelulozę i celulozę. Frakcje białkowe są dobrze zrównoważone, nie są w całości rozkładane przez mikroorganizmy w żołądkach i stają się cennymi frakcjami białka trawionymi w jelitach (białka chronione). Charakteryzują się profilem aminokwasów o wysokiej wartości biologicznej. Frakcja włóknista, pomimo małej wielkości cząstek, dostarcza cennych ilości strukturalnych fermentowalnych węglowodanów, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego stosunku skrobi do innych składników odżywczych dawki. Doskonałe walory smakowe oraz jakość włókna i białka przy bogatym składzie mineralnym i witaminowym sprawiają, że jest on przydatnym składnikiem nowoczesnych pasz dla zwierząt hodowlanych, także tych wykorzystywanych w produkcji mleka. Skład produktu sprawia również, że jest on konkurencyjny w stosunku do innych źródeł pasz jako racja białkowa dla bydła mięsnego.

Kategoria:

Opis

Wysokobiałkowy pellet Alfavit stanowi wysokowartościowy składnik pasz dla zwierząt. Jest szczególnie ceniony w żywieniu owiec, trzody, koni i bydła. Jego stosowanie umożliwia znaczny przyrost żywej wagi młodych zwierząt rzeźnych. Pellet Alfavit odgrywa ważną rolę w żywieniu zwierząt w okresie laktacji, zwiększa wydajności krów mlecznych. Charakteryzuje się także korzystnymi właściwościami w żywieniu prosiąt i macior prośnych. Lucerna w postaci pelletu to jedna z głównych roślin paszowych dla królików. Wysokobiałkowy, wykonany z lucerny pellet Alfavit można podawać zamiast kiszonki. Susz z lucerny stanowi cenny dodatek do pasz dla wszystkich gatunków zwierząt.
Alfavit jest bogaty w białko wysokiej wartości biologicznej, niezbędne włókno dla przeżuwaczy i koni, minerały m.in. wapń, potas, fosfor, magnez, sód, żelazo, mangan ,bor, miedź, kobalt, molibden, nikiel, chlor, jod i wiele innych.
Bardzo wysoka zawartość witamin szczególnie beta karoten (prowitamina A), witamina C,E (przeciwutleniacze) witaminy z grupy B i inne

Zastosowanie w żywieniu:
Przeżuwacze:
– krowy w okresie laktacji – 3-6kg dziennie
– jałówki – 2-5kg dziennie
– bydło rzeźne- 1kg na każde 100kg masy ciała
– cielęta – 0,5-1kg dziennie
– jagnięta i koźlęta odsadzone od matek – 0,4 kg dziennie
– konie – 3kg dziennie

Świnie:
– lochy luźne i niskoprośne – 1kg dziennie
– warchlaki – 300g dziennie
– tuczniki – 0,5-0,7 kg dziennie
Drób:
Szczególnie jako źródło beta karotenu, naturalnego barwnika nadającego żółtkom i tuszkom brojlerów odpowiedni kolor. Tańszy i zdrowszy od sztucznych barwników. Zastosowanie: 1-2% w mieszance paszowej.
Króliki – niezbędny składnik, 20% udziału w paszy