Preloader
 
Home / Produkt / Lucerna Alfafibre

Lucerna Alfafibre

  • – Alfafibre™ to pasza wytwarzana z wyselekcjonowanej lucerny, jednej z najcenniejszych roślin pastewnych.
  • – Bogata w wysokiej jakości białko i włókno oraz liczne witaminy i minerały.
  • – Dzięki bogactwu składników odżywczych doskonała dla wszystkich zwierząt hodowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem przeżuwaczy, koni, królików, zwierząt w hodowlach ekologicznych.
  • – Produkowana przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, bez udziału dodatkowych substancji sklejających.
  • – Konkurencyjna wobec innych pasz, stanowiąca istotny element diety zwierząt hodowlanych, podawana również bezpośrednio.
Kategoria:

Opis

Alfafibre™ to pasza produkowana z wyselekcjonowanej lucerny uprawianej w krajach posiadających zaawansowane systemy deszczowania, na obszarach o wysokim nasłonecznieniu i bardzo długim okresie wegetacji. Zbierana jest po krótkich okresach wzrostu, po pączkowaniu i suszona naturalnie w temperaturze około 35C. Pozwala to na zachowanie cennych witamin oraz pełnej wartości białka, które w wysokich temperaturach ulega denaturacji.  Wysuszona lucerna jest poddawana procesowi odpiaszczania oraz zabezpieczana przed wtórnym zakażeniem bakteryjnym i pleśniowym specjalnymi mieszankami kwasów organicznych.

Zawartość białka (12-14% ) w Alfafibre™ jest stosunkowo niska,  co ogranicza podatność zwierząt na wzdęcia i choroby metaboliczne. Wartość biologiczna zawartego               w Alfafibre™ białka jest bardzo wysoka i dlatego, mimo niskiej jego zawartości, jest ono optymalnie przyswajane przez zwierzęta. Należy podkreślić też bardzo wysoką zawartość witamin – szczególnie beta karotenu (prowitaminy A), witaminy C, E (przeciwutleniaczy) oraz witamin z grupy B.  Zawiera tez minerały takie jak: wapń, potas, fosfor, magnez, sód, żelazo, mangan, bor, miedź, kobalt, molibden, nikiel, chlor, jod i wiele innych.

Nasz produkt dostarcza doskonałej pożywki dla mikroorganizmów występujących w przewodzie pokarmowym zwierząt przy jednoczesnym wydatnym zwiększeniu powierzchni ich bytowania co prowadzi do zwiększenia produkcji biomasy pożytecznych mikroorganizmów.

To właśnie, w połączeniu z doskonałymi walorami smakowymi oraz zawartymi w Alfafibre™ wysokiej jakości włóknami i białkami, sprawia, że jest on istotnym składnikiem nowoczesnych pasz dla zwierząt hodowlanych. Przekłada to się na lepsze odżywianie zwierząt i skutkuje wyższymi efektami hodowlanymi.

Ponadto, dzięki powyższym właściwościom, Alfafibre™ doskonale nadaje się do podania nawet bardzo młodym zwierzętom. Stanowi też doskonały element diety o umiarkowanej zawartości energii zarówno dla przeżuwaczy, zwierząt monogastrycznych fermentujących, jak i zwykłych monogastryków potrzebujących w diecie odpowiedniej ilości wysokiej jakości włókna . Skład produktu sprawia również, że jest on konkurencyjny w stosunku do innych pasz jako źródło białka zarówno dla zwierząt wykorzystywanych w produkcji mleka, jak i bydła mięsnego oraz innych zwierząt tucznych.

Granule Alfafibre™ produkowane są zgodnie z najnowszymi technologiami granulacji, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych substancji sklejających tzw. lepiszczy. Posiadają odpowiednią twardość, są zwarte i nie rozpadają się w trakcie mieszania, konfekcjonowania oraz podczas transportu. Z drugiej jednak strony są wystarczająco miękkie dla zwierząt, dzięki czemu stanowią doskonały surowiec zarówno dla przemysłu paszowego jak i paszy podawanej bezpośrednio.